День районної ради в Рогах

   Відповідно до затвердженого графіку виїзних днів районних рад 06 липня голова  районної ради Світлана Лещенко  із робочою групою відвідала  с. Роги.

     За участю сільського голови Валерія Івасюка робоча група на початку завітала до Будинку культури та сільської бібліотеки. Робоча група ознайомилася з проблемами, а саме: потреба в придбанні нового музичного обладнання, в ремонті стелі та косметичному ремонті приміщення бібліотеки. Необхідно відмітити, що у минулому році у бібліотеці були встановлені сучасні пластикові вікна та на центральній площі перед Будинком культури відкритий дитячий майданчик, встановлений за кошти сільського бюджету.  

   

Протягом нинішнього року з  метою поліпшення стану довкілля, центру села та покращення благоустрою населеного пункту в цілому в сільській раді щоденно працює група по благоустрою села в кількості 6 чоловік.

 В громаді проводяться роботи з сортування сміття та ліквідації стихійних сміттєзвалищ, прибирання від сміття лісів і лісосмуг, вздовж берегів водойм, здійснюються роботи з очищення від засмічення вулиць села та періодично обкошуються узбіччя доріг.

    

 В 2018 році за бюджетні кошти зроблено ремонт центральної дороги села, за спонсорської допомоги в розмірі 60 тис.грн планується провести ремонт Рогівської школи.

    Сільський голова Валерій Аксентійович поділився враженнями від закордонної поїздки в м. Фюрстенцель (Німеччина) за спонсорської допомоги директора ТОВ «Дукра-агро» Йоханна Венцеля та запросив гостей з району відвідати місцевий мінімузей - сільську хату-світлицю. Ідея створення хати-світлиці виникла у сільського очільника ще 10 років назад. За допомоги місцевих старожилів Валерію Аксентійовичу вдалося максимально достовірно  відтворити побут українців минулого, доторкнутися серцем і душею до витоків, наших коренів, адже кожен з нас пам'ятає красу українського села, природи, домівки. Заходячи до світлиці ніби опиняєшся у рідній серцю українській хаті.

         Заходжу тихо до світлиці, мене стрічає дух віків.

         Бабусь моїх казкові птиці, майстерність рук моїх дідів.

         Тут дише все старовиною, коріння роду впізнаю

         І не пройти нам стороною повз нашу сиву давнину.

У світлиці можна побачити багато цікавого, кожна річ тут говорить сама за себе.Тут і предмети побуту, і речі домашнього вжитку. Гордістю оселі є рушники та жіночі вбрання вишиті руками наших бабусь. Є ще багато цікавих старовинних речей, глиняний посуд, інструменти та знаряддя праці тих часів, ткацький верстат веретено з пряжею із льону, які подарували світлиці всі жителі села, щоб зберегти наші українські традиції, нашу історію від покоління до покоління.