Присвоєно звання «Почесний громадянин Маньківського району»

 

 

Відповідно до рішень районної ради від 10.10.2017 № 20-8/VII та № 20-9/VII присвоєно звання «Почесний громадянин Маньківського району»:

 

 

 

Клочану Олександру Вікторовичу, уроженцю с.Поташ, (посмертно), за особисту мужність і героїзм, виявлений у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу.

Пам’ятний знак «Почесний громадянин Маньківського району»  вручено батькам Клочана О.В. на урочистостях з нагоди відзначення Дня захисника України 13.10.2017.

Учасник АТО Клочан Олександр Вікторович прийнятий на військову службу за контрактом 10.06.2014 року до 101 окремої бригади охорони Генерального Штабу Збройних сил України.

Безпосередньо брав участь в бойових діях біля м. Краматорськ та  м. Дебальцеве Донецької області.

07.02.2015 року Олександр загинув під час артилерійського обстрілу незаконними збройними формуваннями у м. Дебальцеве внаслідок вибуху снаряду.       

Інформація про одержані ним нагороди:

  • Наказом Міністра оборони України від 29.04.2015 № 290 нагороджений нагрудним знаком «Знак пошани»;
  • Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня  (посмертно);
  • нагороджений грамотою Черкаської ОДА та Черкаської обласної ради «За особливі заслуги перед Черкащиною».

У селі Поташ відкрито пам’ятник загиблому воїну АТО Олександру Клочану.

Відкрито стенд пам’яті в Тальянківському агротехнічному коледжі, випускником якого був Олександр у 2014 році.

 

 

Лисенку Петру Олексійовичу -  заступнику головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності Маньківської центральної районної лікарні, депутату обласної ради IV та VI скликань, депутату Маньківської районної ради V скликання, за особистий внесок у розвиток району, здобутки у праці, високий професіоналізм, авторитет серед медичних працівників та населення району, доброчинну діяльність.

Пам’ятний знак «Почесний громадянин Маньківського району» буде вручено Лисенку П.О. на урочистостях з нагоди  Дня місцевого самоврядування 07 грудня 2017 року.

Народився Лисенко Петро Олексійович 21.06.1955 в с.Дзензелівка Маньківського району Черкаської області. Освіта вища, закінчив Київський медичний інститут ім.Богомольця у 1981 році, клінічну ординатуру при науково - дослідному інституті ім.Стражеско за спеціальністю кардіологія у 1987 році.

Загальний стаж роботи 44 роки.

Працював на посаді лікаря - кардіолога Маньківської центральної районної лікарні, головним лікарем місцевого санаторію «Колос». З 2008 року займає посаду заступника головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності Маньківської центральної районної лікарні з одночасним виконанням обов’язків завідуючого поліклінічним відділенням.

Лисенко Петро Олексійович зарекомендував себе як здібний і толерантний управлінець в галузі охорони здоров’я, висококваліфікований лікар. За час його роботи поліклініка центральної районної лікарні стала взірцем роботи медичного закладу відповідного типу. Завдяки його принциповості та наполегливості, значному практичному досвіду, високій компетентності функціонування поліклінічного відділення глибоко переформатовано: поліклініка забезпечена сучасним обладнанням, впроваджені нові комп’ютерні технології з ведення реєстрів. Завдяки чому покращилась діагностика захворювань, облік та контроль виконання нормативних показників.

Поліклінічним відділенням проводиться активна робота щодо залучення позабюджетних коштів. Управлінням охорони здоров’я  Черкаської ОДА поліклініка визнана однією з кращих в області.

Лисенко П.О. мас кваліфікацію лікаря кардіолога, постійно приймає і лікує жителів району. Кожен хворий на такий недуг намагається потрапити на консультацію саме до Петра Олексійовича.

Систематично проводить профілактичну роботу серед населення. Сотням пацієнтів повертає здоров’я і працездатність.

Лисенко П.О. вірою і правдою служить людям, лікує і господарює по сучасному, гідно і добросовісно виконує свій громадський обов’язок.

Був депутатом Черкаської обласної ради IV та VI скликань, депутатом  Маньківської районної ради V скликання. Неодноразово відзначався грамотами районної ради та районної державної адміністрації.