Секретарі сільських, селищних рад вивчають засади самодостатності територій та розширення повноважень місцевих самоврядних органів

У Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочався короткостроковий тематичний семінар підвищення кваліфікації секретарів сільських, селищних рад.

Головна мета навчання – надати знання, вміння та сформувати практичні навички, необхідні секретарям сільських, селищних рад для виконання своїх функціональних обов’язків та забезпечення ефективного управління територіальною громадою в умовах проведення адмінреформи.

У рамках семінару будуть обговорені питання територіальної організації влади та реформи місцевого самоврядування; прийняття регуляторних актів органами місцевого самоврядування; ведення погосподарського обліку в сільських, селищних радах та державної реєстрації прав на нерухоме майно; реалізації кадрової політики; ведення службової документації та організації контролю; вчинення нотаріальних дій; оформлення спадщини; реєстрації актів цивільного стану; забезпечення ефективної державної підтримки найбільш вразливих категорій населення шляхом посилення адресного характеру надання соціальної допомоги та пільг.

З метою ефективної реалізації в області державної антикорупційної політики для слухачів семінару запланована тематична зустріч, під час якої фахівець міжрегіонального управління Нацдержслужби України у місті Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській областях висвітлить основні напрями державної політики України у сфері запобігання корупції та впровадження електронного декларування.

Секретарі сільських, селищних рад також ознайомляться із основними положеннями проекту нового Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Отримані на семінарі знання стануть важливим підґрунтям для формування ефективної виконавчої влади на засадах самодостатності територій та розширення повноважень місцевих самоврядних органів, як це передбачає адміністративна реформа.