Відбулась чергова 20-а сесія районної ради сьомого скликання

     10 жовтня 2017 року відбулося засідання 20 сесії Маньківської районної ради сьомого скликання, яку провела заступник голови районної ради Світлана Лещенко. У роботі сесії взяли участь голова РДА Ігор Віштак, помічник народного депутата України Валентин Балабак, сільські та селищні голови, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, керівники районних установ, підприємств та організацій, представники засобів масової інформації.  Перед початком сесії хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про колег, які передчасно пішли із життя - це депутат районної ради кількох скликань, колишній сільський голова Березівки Буртовий Олексій Ісакович та депутат районної ради VI скликання Красноголовець Олександр Володимирович.

     Світлана Іванівна прозвітувалася перед депутатським корпусом про роботу районної ради в міжсесійний період та привітала депутатів районної ради, сільських та селищних голів, які відсвяткували свій день народження. 

     До порядку денного сесії було включено 30 питань. Передувала сесії робота профільних постійних комісій та президії районної ради. Проекти рішень було попередньо розміщено на офіційному веб-сайті районної ради, надіслано на електронні скриньки депутатів районної ради та роздано у паперовому варіанті, що дало змогу депутатам детально і заздалегідь ознайомитися з документами. 

       Про хід виконання Районної програми розвитку системи дошкільної освіти «Дошкілля Маньківщини» на 2009-2020 роки при

сутнім доповів  начальник відділу освіти районної державної адміністрації Юрій Безверхий.В своєму виступі Юрій Миколайович зазначив, що дошкільна освіта на державному рівні стала важливою сферою реалізації прав дитини дошкільного віку. одним з пріоритетів державної політики в розвитку дошкільної освіти є рівний доступ до якісної освіти, який забезпечується дошкільниками навчальними закладами та іншими формами здобуття дошкільної освіти. Поліпшення якості дошкільної освіти є необхідною умовою для розвитку особистості. На даний час в районі функціонує 22 дошкільні навчальні заклади. Сезонним залишається  Кутівський дошкільний навчальний  заклад «Вишенька», в якому на період закриття організовано соціально – педагогічний патронат. Сучасний  дошкільний  заклад має бути динамічним, позитивним простором.Навчання та виховання дітей здійснюється згідно Базового компоненту дошкільної освіти, програми навчання та виховання дітей від 2 до 6 (7 ) років « Дитина».У дитячих закладах проведено значну роботу з модернізації змісту навчально – виховного процесу. Зокрема, у всіх без винятку дошкільних закладах створено сучасне  розвивально – ігрове середовище. Стан матеріально – технічної бази  дошкільних закладів задовільний. Дитячі садки в основному забезпечені твердим та м’яким інвентарем, столовим та кухонним посудом, дитячими іграшками, методичною літературою.

За останні 3 роки найбільше фінансових ресурсів було залучено на вирішення таких проблем:

  • Капітальна реконструкція дошкільного навчального закладу «Веселка» с. Іваньки
  • Встановлено сучасні ігрові майданчики у Дзензелівському, Нестерівському, Буцькому, Крачківському,Добрянському, Маньківському ДНЗ «Золотий ключик».
  • Капітально відремонтовано систему опалення у Маньківському ДНЗ «Золотий ключик»
  • Заміна сучасних дверей і вікон торкнулася майже кожного дошкільного навчального закладу. 
  • Капітально відремонтовано спортивну кімнату в Багвянському ДНЗ
  • Не залишилося жодного дошкільного закладу без нового сучасного технологічного обладнання.
  • На даний час проводиться добудова Подібнянського дошкільного навчального закладу «Малятко»

            Виконання заходів районної програми « Дошкілля Маньківщини до 2020 року»  позитивно впливає на створення умов для доступної та якісної освіти, запровадження новітніх технологій в освітній процес, зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей. Для цього організовано та проведено районні конкурси « На кращу групу раннього та дошкільного віку», «На кращий куточок фізичного виховання», «Вихователь року», «Гармонія руху». Педагоги беруть активну участь у конкурсі «На кращу серію цифрових ресурсів», «Освіта Маньківщини». Буцький  та Маньківський дошкільний навчальний заклад «Росинка» брали участь у дослідно – експериментальній роботі на  тему: «Активізація морально – ціннісних орієнтацій батьків як педагогічна умова формування життєво – компетентної особистості дошкільника».       Потребує вдосконалення медичного забезпечення. Лише у 15 з 22 дошкільних навчальних закладах  працюють медичні сестри. Відповідно до типових штатних нормативів ДНЗ у всіх повинна бути медична сестра.

Важливим завданням залишаються сприяння доступності здобуття дошкільної освіти для дітей з особливими потребами, впровадження інклюзивної освіти у практику роботи дошкільних навчальних закладів.Необхідно продовжувати роботу щодо створення умов для комп’ютеризації, комп’ютерної грамотності педагогічних працівників, удосконалювати роботу власних сайтів для обміну досвідом, участі у різних проектах.Запорукою успішної організації освітньої роботи з дітьми дошкільного віку має стати тісна співпраця та націлення на досягнення спільної мети всіх працівників дошкільного закладу, батьківської громадськості. В обговоренні активну участь взяли голова райдержадміністрації Ігор Віштак, сільський голова Рогів Валерій Івасюк,  депутат районної ради Володимир Вовк.

Схвалено районну програму розвитку та забезпечення  функціонування системи оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій на період 2017-2020 років з якою виступив завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату районної державної адміністрації Володимир Михайловин.Головною метою Програми є  розвиток  та забезпечення сталого функціонування районної системи оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, підтримання у режимі функціонування автоматизованої системи централізованого оповіщення району.Крім цього програма передбачає забезпечення функціонування автоматизованого робочого місця для оповіщення  керівного складу цивільного захисту району, підготовки  оперативної чергової служби 21 державної пожежно-рятувальної частини до виконання завдань з оповіщення керівного складу цивільного захисту  району, забезпечення готовності керівного складу цивільного захисту району до прийняття сигналів з оповіщення. Також очікуваними наслідками виконання програми є розвиток системи оповіщення на випадок загрози або виникнення надзвичайних ситуацій мирного часу та особливого періоду у населених пунктах району.

      Жвавого обговорення викликав розгляд питання створення районного коммунального закладу «Маньківський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Маньківської районної ради, з яким ознайомив головний лікар Маньківської центральної районної лікарні  Юрій Кулик.  У обговоренні активну участь взяли депутати районної ради Безверхий Ю.М., Віштак І.А., Самойленко В.В., Ремінний П.В., Заремба А.А., які занепокоєні якісним забезпеченням потреб населення Маньківському районі у первинній медичній допомозі.

   Народні обранці підтримали  звернення  депутатів Рівненської районної ради до Верховної Ради України щодо скасування депутатської недоторканості  народних депутатів України та присвоїли звання «Почесний громадянин Маньківського району» Олександру Клочану, який загинув у 2015 році в зоні проведення АТО і Петру Лисенко - завідуючому поліклінікою Маньківської центральної районної лікарні.

      У ході роботи затверджено зміни до районного бюджету на 2017 рік. З цього питання поінформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Самойленко, яка зазначила, що винесення на розгляд сесії районної ради проекту рішення викликане змінами в частині розподілу коштів від перевиконання дохідної частини районного бюджету за 8-м місяців 2017 року, розподілу коштів субвенцій з державного, обласного,  сільських, селищних бюджетів та перерозподілу призначень головних розпорядників коштів.

      У ході сесії депутати районної ради розглянули ряд питань затвердження  технічної документації із землеустрою щодо нормативної  грошової оцінки земельних  ділянок, з якими виступав голова постійної комісії районної ради з питань комунальної власності, народного господарства, екології, раціонального природокористування, розвитку малого і середнього бізнесу Юрій Ямковенко.

Головуючою сесії була надана можливість всім депутатам районної ради, сільським та селищним головам, запрошеним взяти участь в обговоренні питань порядку денного з дотриманням 10 хвилинного регламенту для кожного, затвердженим на початку сесії.